Uwaga na wiadomości mailowe od fałszywego komornika

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wciąż rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod organy egzekucji sądowej. Rozsyłana wiadomość zatytułowana jest „Komorniczy nakaz zapłaty” i zawierać może złośliwe oprogramowania komputerowe.

Wiadomość przekazywana jest z adresów:  komorniksadowy@op.pl, komorniksadowy@autograf.pl lub marta.sarnecka@opoczta.pl przez osobę lub osoby podające się za „Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie II Wydział Cywilny” bądź z adresu: celinazygalska@vp.pl przez osobę bądź osoby podające się za „Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Lublina w Lublinie”.

W treści wiadomości zawarte są informacje o rzekomo wydanym nakazie zapłaty wraz z plikiem do pobrania, który stanowić ma fotokopię tegoż nakazu. W istocie załącznik może stanowić nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

W zawiązku z powyższym ponawiamy prośbę o zachowanie szczególnej ostrożności, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.