Uwaga! Fałszywy komornik

Uwaga! Fałszywy komornik

Rada Izby Komorniczej w Warszawie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie Tomasza Sadzikowskiego.

Wiadomość zatytułowana „Wezwanie” przekazywana jest z adresu: Kancelaria@kom.pl przez osobę lub osoby podające się za Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie Tomasza Sadzikowskiego.

 

Treść wiadomości:
Witam przesyłam ponowne wezwanie do zaplaty przed rozpoczęciem czynności komorniczych.
Zalaczam pismo wraz z nr. Konta na które należy wpacic zalegosc, a wtedy odstapie od czynności komorniczych.
Haslo do pliku – „wezwanie” ze względu na rodo i ochrone danych osobowych
Pozdrawiam,
Tomasz Sadzikowski
Tel. 602143660

Wiadomość jest przesyłana wraz z załącznikiem rar „Wezwanie.PDF.rar”368.7 KB, którego treść nie jest znana. W istocie załącznik stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.

W związku z powyższym Rada Izba Komorniczej w Warszawie apeluje o zachowanie szczególnej ostrożność, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Wróć